Kirjoittaja Aihe: Hämeen alueen mestaruuskilpailut - tulokset  (Luettu 6811 kertaa)

Poissa Maarit Tervo

  • Melonnanohjaajat
  • Jäsen
  • *
  • Viestejä: 35
Hämeen alueen mestaruuskilpailut - tulokset
« : 04.06.06 - klo:19:29 »
Hämeen alueen mestaruuskilpailut; Kaukajärvellä 4.6.2006            


      K-1 200m M      
1       Lauri Palmroth   RKP   40,10
2       Mika Hokajärvi   KaMe   40,95
3      Kalle Mikkonen   KaMe   41,51
4      Harri Pakkala   KaMe   42,25
5      Tommi Ritala   PM   42,74
6      Juha Hokajärvi   KaMe   43,27
7      Hannu Kaukola   TaVi   43,64
            
            
      K-1 200m Naiset      
1      Johanna Leino   KaMe   49,89
2      Nina Itkonen   TaVi   51,32
3      Ilona Toivonen   KaMe   52,92
4      Maarit Poikela   VeSa   53,90
            
            
      K-1 200m T18      
1      Tuisku Jarva   VeSa   55,16
2      Hanna Järvinen   PM   1.04,98
            
            
      K-1 200m P16       
1      Tapio Lehtinen   TaVi   49,68
2      Antti Soittila   VaVe   49,91
3      Miika Saarinen   KaMe   53,68
4      Pyry Jarva   VeSa   1.03,22
            
            
      K-1 200m T16      
1      Nina Itkonen   TaVi   55,50
2      Heli Hokajärvi   KaMe    57,40
3      Oona Vasko   PM   1.01,34
4      Katri Järvinen   PM   1.09,69
            
            
      K-1 200m P14      
1      Juho Sulosaari   KaMe   1.03,93
2      Nuoska Jarva    VeSa   1.08,60
            
      Niklas Vettanen   KaMe    DNS
            
            
      K-1 200m T14      
1      Milka Pakarinen   KaMe   1.15,01
            
            
      K-1 200m P12      
1      Leevi Sulosaari   KaMe   1.19,90
            
            
      K-1 200m M50      
1      Pentti Sahi   RKP   47.66
            
            
            
            
      K-1 500m M       
1      Kalle Mikkonen   KaMe   1.52,91
2      Lauri Palmroth   RKP   1.54,46
3      Mika Hokajärvi   KaMe   1.55,17
4      Tommi Ritala   PM   1.55,66
5      Juha Hokajärvi   KaMe   1.59,03
6      Harri Pakkala   KaMe   2.07,35
7      Hannu Kaukola   TaVi   2.07,62
            
            
      K-1 500m N      
1      Johanna Leino   KaMe   2.19,12
2      Nina Itkonen   TaVi   2.24,01
3      Ilona Toivonen   KaMe   2.26,74
4      Tuisku Jarva   VeSa   2.29,56
5      Maarit Poikela   VeSa   2.38,57
            
            
      K-1 500m T18      
1      Tuisku Jarva   VeSa   2.31,09
2      Hanna Järvinen   PM   3.13,11
            
            
      K-1 500m P16      
1      Antti Soittila   VaVe   2.25,28
2      Tapio Lehtinen   TaVi   2.25,33
3      Miika Saarinen   KaMe   2.28,37
4      Pyry Jarva    VeSa   2.57,12
            
            
      K-1 500m T16      
1      Heli Hokajärvi   KaMe   2.30,78
2      Oona Vasko   PM   2.38,66
3      Katri Järvinen   PM   3.00,51
            
            
      K-1 500m P14      
1      Juho Sulosaari   KaMe   3.11,41
2      Nuoska Jarva   VeSa   3.35,11
      Niklas Vettanen   KaMe   DNS
            
            
      K-1 500m T14      
1      Milka Pakarinen   KaMe   3.13,55
            
            
      K-1 500m P12      
1      Leevi Sulosaari   KaMe   4.03,19

            
      K-1 500m M50      
1      Pentti Sahi   RKP   2.20,25
            
            
            
      K-2 500m M      
1      Mika Hokajärvi - Kalle Mikkonen   KaMe   1.48,28
2      Lauri Palmroth - Tommi Ritala   RKP - PM   1.53,75
3      Harri Pakkala - Juha Hokajärvi   KaMe   1.54,57
4      Hannu Kaukola - Pentti Sahi   TaVi - RKP   2.04,89
            
            
      K-2 500m N      
1      Ilona Toivonen- Nina Itkonen    KaMe/TaVi   2.17,40
2      Tuisku Jarva- Maarit Poikela   VeSa   2.27,66
            
            
      K-2 500m P16      
1      Tapio Lehtinen- Antti Soittila   TaVi/VaVe   2.13,78
2      Juho Sulosaari - Miika Saarinen   KaMe   2.28,86
            
            
      K-2 500m T16      
1      Katri Järvinen - Oona Vasko   PM   2.32,39
2      Heli Hokajärvi - Milka Pakarinen   KaMe   2.33,73